Tulku Urgyen Eestis 2016 sügis/Tulku Urgyen in Estonia, autumn 2016

Tulku Urgyen Eestis/ Tulku Urgyen in Estonia

Tiibeti budismi džangteri ja Khordongi kloostri õpetusliini õpetaja Tulku Urgyen Chemchok (Ugen Chencho), Chhimed Rigdzin rinpotše (1922-2002) poeg ja õpetusliini hoidja külastab 9. – 14. septembril 2016 Eestit

mini-mini-Tulku-Ugen-with-Rinpoche-Thanka-photo-copy-2

(scroll down for English)

Esialgne kava:

Laupäev, 10. september

Maa ja templi sissepühitsemise (rab gnas) ettevalmistused.

Pühapäev, 11. september

10.00 – Maa ja templi sissepühitsemine (rab gnas)

14.00 – Suure Rigdzini teostusmeetod (Guru Rinpotše teostusmeetod vastavalt Nüden Dorje termale) koos suure tsoki – toiduohverdusrituaaliga.

Esmaspäev, 12.september

9.30 – Suur Dordže Drolö teostusmeetod

14.00 – Dordže Drolö pühitsus

Teisipäev, 13. september

10.00  Suur Rigdzin

Toimumispaik: Umbusi budismi keskus; Umbusi küla, Põltsamaa vald. Võimalik tulla bussiga Põltsamaale (või Puhu risti) ja kokku leppida autoga vastutulekus.

Maksumus: Maa ja templihoone sissepühitsemisrituaal – annetus;

Padmasambhava pühitsus – 10 eurot;

Dordže Drolö pühitsus – 10 eurot.

Majutus: Vajadusel võimalik ööbida keskuses, kohti on piiratud arv.

Toit: Organiseerime mõistliku hinna eest toitlustuse kohapeal (2-5 eurot toidukord, taimetoit).

Kontakt: Jako Jaagu: jakojaagu@gmail.com; tel 5230969 (vastab telefonile ja kirjadele alates 1. septembrist).

Vaata ka:  https://www.facebook.com/KhordongUmbusi/

Padmasambhava ehk Guru Rinpotše on tiibeti budismi ningma koolkonna rajaja. Tiibetis kutsutakse teda ka teiseks Buddhaks. Temaga seostatakse eelkõige kõrgemaid vadžrajaana õpetusi, sealhulgas dzogtšeni õpetusi. Guru Rinpotše peitis eri paikadesse palju õpetusi ja muid varandusi, mille pidid ettemääratud isikud tulevikus leidma. Antud pühitsus kuulub Nüden Dordže peidetud varanduste tsüklisse ning selle pühitsuse kaudu saadakse luba teostada Padmasambhava teostusmeetodeid, Suurt Rigdzini ja Väikest Rigdzini. Mõlemad tekstid on eestikeelsetena olemas. Suur Rigdzin on termatekst ehk ‘leitud varandus’ ning seda peetakse uuesti leitud termaks – öeldakse, et uute termade õnnistus ja vägi on eriti tugevad, sest seda pole rikkunud harjutajad, kes on küll andnud tõotuse seda meetodit igapäevaselt teostada, ometi seda tegemata. Õpetust hoiti viis põlve salajas, et oleks kindel, et see meetod viib kindlate tulemusteni. Chhimed Rigdzin rinpotše põhjendas teksti avaldamist Suure Rigdzini avasõnas järgnevalt:

“Oma unenägude ja mõnede eelmiste suurte varanduseleidjate (Drophen Lingpa) ennustuste kohaselt olen otsustanud selle õpetuse anda neile, kes tahavad seda teostada.
Võib-olla on see õige, võib-olla mitte, me ei tea. Kindel on aga see, et kes iganes usub ilma kahtlusteta Padmasambhavasse ja varanduseleidjate süsteemi, ningma ’kama’ ja ’terma’ pärimusliinidesse ning seda õpetust teostab, saavutab tulemusi.
Selle teostusmeetodi pärimusliin pole pikk, Padmasambhavast minu õpetajani vaid viis inimest. Mul on ka teine, otsene pärimusliin, mille sain Ida-Tiibetis Khamis Tsone Nangis õpetust teostades Dropen Lingpalt, Kheutšung Lotsavalt ja Padmasambhavalt, aga see ei erine vormilt. See sündis kasvava kuu kümnendal päeval (tse-tšu), kui sain pühitsuse. Nüüd arvan, et kes iganes seda õpetust teostab ja lausub seitsmevärsilist palvet sada tuhat korda, saavutab kindlasti tulemusi.”

Dordže Drolö on Guru Rinpotše raevukas vorm ning sellisel kujul lendas Guru Rinpotše muuhulgas ka Bhutani Paro Taktsangi, kus alistas kõige raevukamad deemonid. Öeldakse, et just kaastunde raevukad vormid, nagu seda on Dordže Drolö, võivad olla väga tõhusad ego, rumaluse ja negatiivsete emotsioonide purustamisel. Antud tekst on Nüden Dordže termatekst ehk leitud varandus: “Meteoriidist vadžrade raevukas torm, kõiki deemoneid alistav vastumürk”. Deemonid ongi eelkõige meie endi meeleplekid, mitte mingid välised vaenlased või takistused. Guru Rinpotše ütles antud teostusõpetuse eessõnas:

“Need minu hea karmaga südamepojad, kes seda õpetusteksti teostavad, saavutavad edu. Saades selle õpetuse, tegutsevad nad kõigi olendite hüveks, kuna kõigist sügavatest õpetusist on see siin äärmiselt sügav, kõigist saladusist on see siin suurim. See õpetus on tõepoolest minu, Padmasambhava, südame sügavaim olemus.”

Põhjavaranduste ehk džangteri õpetusliin sai alguse 14. sajandil elanud Rigdzin Gödemist, kes Guru Rinpotše õpetused taasleidis. Khordongi kloostris teostatakse nii üldisi džangteri õpetusi kui ka varanduseleidja Nüden Dordže õpetusi. Chhimed Rigdzin Rinpoche oli Nüden Dorje 4. kehastus ning üks tähtsamatest 20. sajandi tiibeti budismi õpetajatest. Chhimed Rigdzin Rinpoche palvel võttis tulku Urgyen Chemchok oma õlule suure ülesande – Indiasse Siliguri lähedale Khordongi traditsiooni kloostri rajamise. Hetkel on tulku Urgyen Chemchok India Khordongi kloostri pea, õpetab ja annab pühitsusi nii Euroopas kui ka Aasias.

Tulku Urgyen Chemchok in Estonia in Umbusi Buddhist Centre

from 9th to 14th September 2016

mini-mini-Tulku-Ugen-with-Rinpoche-Thanka-photo-copy-2

Tulku Urgyen Chemchok, son and the lineage holder of the late Chhimed Rigdzin Rinpoche (1922-2002) who visited Estonia in 2000, will come to Estonia to perform the consecration ritual of Umbusi Buddhist Centre’s land and temple and confer the initiations of Guru Rinpoche and Dorje Drolö.

Preliminary schedule:

Saturday, 10th September

Preparations of the land and temple consecration ritual (rab gnas).

Sunday, 11th September

10.00 – Land and temple consecration (rab gnas)

14.00 – Big Rigdzin practice (accomplishment method of Guru Rinpoche according to Nüden Dorje’s terma) with Guru Rinpoche initiation and big tsok.

Monday, 12th Septmeber

9.30 Big Dorje Drolö practice

14.00 an initiation of Dorje Drolö (according to Nüden Dorje’s terma).

Tuesday, 13th September

10.00 Big Rigdzin practice.

Practical information:

Venue: Umbusi Buddhist Centre (Umbusi küla, Põltsamaa vald, Jõgevamaa, Estonia). 140 km from Tallinn, 220 km from Riga airport.

Cost: Consecration ceremony – donation; Guru Rinpoche initiation – 10 euros; Dorje Drolö initiation: 10 euros.

Accomodation: Limited number of places available at Umbusi centre, options available in nearby town (Põltsamaa, 12 km from Umbusi, starting from 18 euros/night).

Food: available at the center, with reasonable price (around 2-5 euros a meal).

Further information:  https://www.facebook.com/KhordongUmbusi/

Jako Jaagu: +372 52 30969, jakojaagu@gmail.com,

Kadri Raudsepp: kadri.raudsepp1@gmail.com

Everybody who wants to support Tulku Urgyen’s visit to Estonia – your donations are welcome!

Bank details: Bank name: Swedbank
SWIFT code: HABAEE2X
Bank Address: Liivalaia 8, 15040, Tallinn, Estonia; IBAN EE722200221016639493,
receiver: Khordongi Ühing Eestis MTÜ (Khordong Association in Estonia).

Advertisements