Jantrajooga laager

Tiibeti jantrajooga suvelaager Umbusil 29. juuni – 1. juuli 2018                                           Sellel aastal saab jantrajooga suvelaager Umbusil teoks läbi mitme jantrajoogaõpetaja koostöö – kohal on Elerin Uibu ja Maaja Zelmin. Vajadusel saab moodustada nii algajate kui ka edasijõudnute rühma. Laagri osaks on ka kunstniku ja muusiku Leho Rubise juhendatud harjutused helidega:  “Heli kui keskendatuse ja ümbritsevaga üksolemise vahend India klassikalise muusika näitel.” 

Õpetajad:

Elerin Uibu on hariduselt logopeed. Juba noorena huvitus ta vaimsetest teadmistest ja joogast. Avastanud budismi, siirdus ta Prantsusmaale Karma Lingi keskusesse praktikat süvendama. Seal tutvus ta Chögyal Namkhai Norbu ôpetustega, muuhulgas 2008. aastal vadžratantsuga. Jantrajoogaga harjutamisega tegi ta algust 2010. aastal Merigaris Itaalias. 2016. aastal sai temast esimese taseme jantrajooga ôpetaja. Elerin elab ja juhendab jantrajooga ôpilasi Lôuna-Prantsusmaal.

Maaja Zelmin on alates 1992. aastast suure dzogtšeniõpetaja Chögyal Namkhai Norbu õpilane. Temast sai 2005. aastal rahvusvaheliselt autoriseeritud esimese tasandi Tiibeti jantrajooga juhendaja ning 2010. aastal teise tasandi juhendaja. Hetkel on ta ainus autoriseeritud Tiibeti jantrajooga õpetaja Eestis. Ta on jantrajooga kursusi juhendanud ka Norras, Rootsis, Soomes ja Lätis.

Maaja on ka rahvusvaheliselt autoriseeritud klassikalise jooga (mis põhineb peamiselt kṛiṣṇamacarya joogatraditsioonil, kus prioriteediks on inimese individuaalsus ja sellega seotud harjutused) juhendaja. Ta on tegelenud aktiivselt jooga õpetamisega üle 30 aasta. Abielus ja kolme lapse ema.

      Orienteeruv ajakava:

  1. juuni      18.00 Laagri avamine ja sissejuhatus jantrajoogasse ( Maaja )

                          20.00 Kerge õhtueine

  1. juuni      7.00 Jantrajooga ( Maaja/ Elerin )

                           9.30 Hommikusöök

                          10.30 Heli kui keskendatuse ja ümbritsevaga üksolemise vahend ( Leho )

                          12.00 Jantrajooga ( Maaja / Elerin )

                          14.00 Lõunasöök ja vaba aeg/ matk loodusesse koos Reelika Tõnuristiga

                          17.00 Jantrajooga ( Maaja / Elerin )

                          19.00 Õhtusöök

                           20.00 Heli kui keskendatuse ja ümbritsevaga üksolemise vahend ( Leho )

  1. juuli         7.00 Jantrajooga ( Maaja / Elerin )

                           9.30 Hommikusöök

                          10.30 Heli kui keskendatuse ja ümbritsevaga üksolemise vahend ( Leho )

                          12.00  Jantrajooga ( Maaja / Elerin )

                          14.30  Lõunasöök ja laagri lõpetamine

Toimumiskoht: Umbusi budismi keskus (Umbusi küla Põltsamaa vallas); koduleht: https://umbusikeskus.wordpress.com/; Facebook: https://www.facebook.com/KhordongUmbusi/)

Praktiline info: Elamine-ööbimine Umbusi keskuses. Magamine madratsitel, vajalik kaasa võtta oma magamisriided ja/või magamiskott ning käterätid. Telkimisvõimalus. Pesemine välitingimustes piiratud duši kasutamise võimalusega.   Jões saab käia ujumas  ning kuue kilomeetri kaugusel asub Kamari järv.

Söömine (kolm korda päevas) kohapeal. Toiduks on mitmekülgne taimetoit, mida meile valmistab professionaalne taimetoidukokk.

Osalustasu: 50 E + 18 E toit + 10 E ööbimine majas / telgis ööbides 3 E öö (rahaliste raskuste korral palun võtta isiklikult ühendust, tõsist huvilist ukse taha ei jäeta).

                        Kui soovid ainult mõnda toidukorda, siis palun anna eelnevalt teada ( 2 E hommikusöök, 3 E lõuna , 3 E õhtusöök ).

Palun anna oma tuleku soovist teada hiljemalt enne jaanipäeva:

maaja.zelmin@gmail.com

Kui oled tulemas oma autoga ja saad veel kedagi peale võtta, siis tänud juba ette. Kui oled tulemas ja vajad transporti – anna julgesti teada. (Kohaletulekuinfo bussiga Umbusi keskuse kodulehel kontakti all).

Mis on jantrajooga?

Jantrajooga on jooga liikumises, energia toimimises, harmoonia ja rütm, mille läbi on meil võimalik avarduda oma meeleruumi selgusesse. Tänu jantrajooga harjutustele, mis pärinevad 8. sajandi Tiibetist, on igaühel võimalik leida üles rahu, harmoonia  ja tasakaal iseendas.
Vanades tantrates on öeldud, et elu on hingamine ning kui inimene raiskab oma elu ära, hingates kiirustades ja katkendlikult, siis jääb ka eluiga lühikeseks. Jantrajooga harjutused õpetavad meid hingama korrapäraselt ja rahulikult, keskendudes teadlikult pausidele hingetõmmete vahel, mille läbi paraneb tervis ning pikeneb eluiga.

Tiibeti jantrajooga (tiibeti keeles trülkhor) on teadaolevalt  vanim joogasüsteem maailmas, mis on muutumatuna säilinud nii kirjaliku ürikuna, põhinedes 8. sajandil Tiibetis kirja pandud budistlikul tekstil “Päikese ja kuu ühendus” ( nida khadžornyi zla kha sbyor),  sanskriti keeles hathayoga), kui ka  katkematu elava õpetusliinina õpetajalt õpilasele. Jantrajoogast võib leida sarnaseid harjutusi, mida hathajoogastki, ent rõhuasetus ja harjutuste tegemise viis on erinevad.

Jantrajooga on terviklik joogaharjutuste süsteem, kus on kokku 108 harjutust – hõlmates endas nii dünaamilist liikumist (jantraid) kui ka erinevaid hingamisharjutusi (pranajaamasid). Iga jantra koosneb seitsmest faasist, kus keha liikumine on peentasandil seotud hingamisega. Nii liikumine kui ka asendis püsimine toimub kindla ajavahemiku jooksul. Nagu muusikas ja looduse ringkäigus on oma  rütm, nii on ka jantrajoogas erinevate hingamislaadide ja hoidmiste õppimiseks oma kindel rütm – läbi mille rahuneb meie meel ja paraneb tervis. Jantrajooga baastasandil on kolm harjutuste seeriat, mille seast võib igaüks leida endale midagi vajalikku: tsigdzong – viis harjutust liigeste soojendamiseks ja tervena hoidmiseks; lungsang – kaheksa harjutust eluenergia tasakaalustamiseks; tsandul – viis harjutust energiakanalite puhastamiseks. Elurõõm igapäevaelus on märgiks, et oled jantraid harjutades õigel teel. Jantrajooga on tihedalt  seotud tiibeti meditsiiniga, kus ravi osana soovitatakse harjutusi, kus keha liikumine on kooskõlas hingamisega.

   Läänemaailma on jantrajooga jõudnud suhteliselt hiljuti, tänu tänapäeva suurele dzogtšeni meistrile Chögyal Namkhai Norbule, kes on jantrajoogat õppinud oma koopaerakust onult Urgjen Tenzinilt ja arstist juureõpetajalt Changchub Dorjelt, kes mõlemad saavutasid  vikerkaarekeha.

     Rohkem infot leiad jantrajooga rahvusvaheliselt kodulehelt:  www.yantrayoga.net ja
www.maajajooga.ee

 

Advertisements